Gülüş Estetiği

 • Home
 • Gülüş Estetiği

“Unutmayın!

Gülüş estetiği mükemmel dişlere kavuşmak için yapılan bir dizi uygulamaya verilen isimdir.

Dişlerdeki şekil, renk veya kırıklardan dolayı oluşan görünüm problemleri sizde rahatsızlık oluşturabilir. Diş hekimliğinin gelişmesiyle cerrahi ve zorunlu tedavilerin yanı sıra, estetik diş tedavileri de yapılmaya başlanmıştır. Bu doğrultuda estetik diş tedavilerine olan talep her geçen gün önem kazanmakta ve talepler de artmaktadır.

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş estetiği, dudaklar, diş etleri, dişlerin bir uyum içerisinde estetik bir yüz ifadesinde buluşmasını amaçlayan işlemler serisidir. İşlem kapsamında dudaklar, diş etleri ve dişlerin birbiri ile uyumu planlanır, estetik analizler yapılır, gülüş şekli ve yüz ifadesi değerlendirilir.

Gülüş Estetiğinin Faktörleri

Yüz Hatları,
Cinsiyet,
Yaş,
Gülüş simetrisi,
Dişlerin sıralanışı ve renkleri,
Dudaklar,
Dişetleri.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiğine öncelikle yüz tipiniz belirlenerek başlanır. Her yüz tipine yakışan estetik diş şekilleri vardır. Bu sebeple yüz hatları bu konuda en önemli faktördür.
Dişlerde ortodontik problemler varsa estetik diş hekimi ile bunun da planlaması yapılır. Eğer bir ortodonti tedavisi görmeniz gerekiyorsa estetik tedavisinin süresi daha da uzamaktadır. Diğer durumlarda çok kısa sürelerde tamamlanır.

Gülüş Estetiği Kapsamında Neler Vardır?

Diş beyazlatma,
Pembe estetik,
Zirkonyum ya da porselen kaplamalar,
Bonding,
Ortodontik tedaviler,
Lamina porselenler,
Dudak konturlarının şekillendirilmesi,
İmplant,
Kompozit dolgular
gibi diş hekimliği tedavi yöntemleri kullanılır. Bu yöntemlerden hangisinin kullanılması gerektiği tamamen hekiminin kontrolündedir.

Tedavi kapsamında elde edilecek sonuç tamamen hasta ve hekim arasında karar verilmektedir. Böylelikle sizin için en iyi sonuç ve gülüş ifadesi ortaya çıkmaktadır. Bu noktada hekimin görevi sizin için uygun ve estetik gülüş ifadesinin sağlanması için öneriler sunmak ve gülüş estetiği yöntemindeki karar verme sürecinize yardımcı olmaktır.

Gülüş Çeşitleri

Gülüş çeşitleri genel olarak 3 ana başlıkta toplanır. Bunlar;

Çekici Gülüş: Çekici gülüş türünde ön dişler diğer dişlere göre belirgin derecede daha önemlidir. Çekici bir gülüşe sahip olmak isteyen bireylere bu tür gülüş ifadesi için uygulamalar yapılmaktadır. 
Entellektüel Gülüş: Dişlerin yatay bir çizgi halinde sıralandığı gülüş çeşididir. Genelde orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilmektedir. Bireye bilgili bir gülüş ifadesi sağlar.

Sportif Gülüş: Entellektüel ve çekici gülüş arasında bir ifade sağlar. Ön iki diş çekici gülüşteki kadar uzun, entellektüeldeki kadar kısa değildir.

Gülüşünüzde yakalamak istediğiniz ifadeye göre gülüş estetiği tedavisi planlanmaktadır.

Diş Estetiği

Gülüş estetiğinin diğer adı da diş estetiğidir. Hastalar diş estetiği olarak da internette arama yaparken gülüş estetiği hakkında bilgi edinmiş olurlar.

Gülüş Estetiği Fiyatları

Fiyatlarımız tamamen hastanın dişlerinin durumuna, yapılacak uygulamaların çeşidine ve hastanın beklentilerine göre değişmektedir. Net fiyat öğrenmek için estetik diş hekimlerimizden randevu almalısınız.
Gülüş estetiği tedavisi ile hayal ettiğiniz gülüş Çekmeköy diş kliniği Süperdent’de sizi bekliyor.
Süper gülüşler için Superdent’e gelin!

İletişim Bilgileri

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi için hemen bizi arayın!

Çalışma Saatleri

Pzt – Cmt 09:00 – 21:00
Pazar 12:00 – 18:00

  Formu kullanarak tedaviler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Sohbeti başlat
  Whatsapp Destek Hattı
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?